Skip to main content
Search
A student rides her bike across the Knox College campus.

Contact

Peter Bailley

Associate Director of Communications

2 East South Street

Galesburg, IL 61401-4999

309-341-7337

news@​knox.edu

News Archive
Ford Center for the Fine Arts

Dean's List Fall 2009

February 12, 2010

Knox College releases the Dean's List of distinguished students for the Fall Term 2009. To be named to the Dean's List, a student must have earned at least 2.5 credits in the term, with a grade point average of 3.6 or better (on a 4.0 scale).

Notes:

  • This page is sorted by ZIP Code within states for the convenience of members of the news media. A separate page is sorted alphabetically by last name within states.
  • Class: Year in school FR=First Year; SO=Sophomore; JR=Junior; SR=Senior, as of the end of fall term
  • Major: Double majors are indicated where declared. Students generally declare majors at the start of the junior year; almost all first-year students and most sophomores are listed as "Undeclared."
  • Students from outside the U.S. are listed at the end of the page.

 

State/ZIP code Name City Major Class
Arizona
85015 Allison Marie Smith Phoenix Spanish SR
85021 Alexandra Jane Dewald Phoenix Theatre, Educational Studies JR
85021 Stefanie Rae Gordon Phoenix Psychology JR
85745 Brian Allen Starr Tucson Economics SR
California
92264 Sheenamai Agtang Leano Palm Springs Economics SO
94024 Michael Cassio Fingold Martinez Los Altos Creative Writing JR
94108 David Ka Wai Pan San Francisco Undecided FR
94303 Bryn Yasuko Kimura Palo Alto Undecided FR
94303 Franzesca Mary Mayer Palo Alto Undecided FR
94577 Naomi Elizabeth Akagi San Leandro Biology SO
94945 Krystle Anne Susmani Novato Spanish SR
95409 Kylie Elizabeth Swall Santa Rosa Undecided FR
Colorado
80023 Jordan Nichole Newsom Broomfield Undecided SO
80112 Jessica Leigh Unrein Centennial Political Science, Music SO
80112 Eleanor Grace Michelle Poley Englewood Computer Science SR
80122 Jacquelyn Kate Barrett Centennial Creative Writing SO
80127 Erik Steven Hane Littleton Undecided FR
80128 Benjamin Delon Lee Littleton Creative Writing, Theatre JR
80129 Kathryn Marie Tanquary Highlands Ranch Creative Writing SR
80210 Peter Thomas Denver Psychology SO
80220 Kelsey Kirkwood Outman Denver Undecided FR
80220 Eve Lee Sackett Denver Undecided SO
80222 Erin Fayette Coleman Denver English Literature SR
80228 Monica Rachel Prince Lakewood Educational Studies, Creative Writing SO
80305 Paul Kalen VaughanMiller Boulder Mathematics, Physics SR
80401 Richard Forrest McClure III Golden Undecided FR
80452 Emily Ann Berarducci Idaho Springs Modern Languages - French, Creative Writing SO
80906 Kathryn Louise Groat Colorado Springs Psychology SO
81147 Aliya Haykus Pagosa Springs Undecided FR
Connecticut
06037 Kathryn Anne Flynn Kensington Theatre SR
06110 Stefan Pearson Feer West Hartford Undecided JR
06359 Devin Elizabeth Harvie North Stonington History JR
06473 Jonathan Adams Kopetz North Haven Computer Science JR
06877 Margretta Elaine Reed Ridgefield Undecided FR
Florida
32934 Sasha Sharie Jawed Melbourne Creative Writing SR
34108 Sarah Elaine Carlin Naples Educational Studies SR
Georgia
30619 Anthony Tyler Shimkets Arnoldsville Undecided FR
Illinois
60004 Zachary Alan Bahr Arlington Heights Educational Studies, Studio Art SR
60004 Jeffrey Sabol Wozencraft Arlington Heights Economics, Spanish SR
60007 Alexandra Evelyn Ayers Elk Grove Village Undecided FR
60013 William M. Meyer Cary Biology JR
60013 Joshua Robert Brownell Cary Undecided SO
60014 Kelsey Anne Martinez Crystal Lake Environmental Studies SO
60015 Allison Beth Levine Riverwoods Undecided FR
60015 Ashley Rose Rapaport Deerfield Undecided SO
60016 Adam Joseph Soto Des Plaines Creative Writing, Art History SR
60025 Lauren Elizabeth Peretz Glenview Educational Studies, Spanish SR
60031 Laura Gabriela Castanos Gurnee Undecided FR
60031 Kathryn Rose Frank Gurnee History JR
60041 Michael Alan Wipper Ingleside Educational Studies, Political Science SR
60042 Hannah Christy Benning Island Lake Creative Writing SO
60046 Krista Josephine Valenziano Lake Villa Educational Studies SR
60048 Natalia Christine Cipolla Green Oaks Psychology, Spanish SO
60048 Corinne Therese Butzen Libertyville Biology SR
60056 Kimberly Sabrina Cozzi Mount Prospect Educational Studies, English Literature JR
60060 Oliwia Wiktoria Zurek Mundelein Biology SR
60061 Robert Riley Cashen Vernon Hills Biology SR
60061 Moira Rose Byrne Vernon Hills Undecided SO
60062 Leslie Yuree Kang Northbrook Educational Studies JR
60062 Joshua Nathaniel Lawitts Northbrook Asian Studies SR
60067 Anna Novikova Palatine Undecided SO
60073 Michael John Kaminski, Jr. Round Lake Park Mathematics SO
60074 Kelly Elizabeth Wiggen Palatine Biology SR
60084 David Kirke Sievers Wauconda History SR
60089 Joyce Haein Lee Buffalo Grove Psychology JR
60091 Christina D. Warner Wilmette Psychology SO
60097 Benjamin Charles Wetherbee Bull Valley Undecided SO
60110 Joseph Lukas Kozlowicz Carpentersville English Literature SO
60115 William Carlisle Goehring DeKalb Undecided JR
60119 David Thomas Kurian Elburn Biology SR
60119 Sarah Thomas Kurian Elburn Biochemistry SR
60123 Nicholas James Behymer Elgin Undecided FR
60126 Amanda Leigh Hubeny Elmhurst Educational Studies, Studio Art JR
60126 Sara Michelle Huff Elmhurst Creative Writing JR
60134 Danielle Jacqueline Daly Geneva Spanish, Educational Studies JR
60142 Kathleen Chalas Huntley Undecided FR
60148 Alison Mae Spataro Lombard Educational Studies, French JR
60154 Windel Emman Tecson Mascarinas Westchester Chemistry, Physics SR
60174 Madeleine Claire Freeman Saint Charles English Literature, Educational Studies JR
60178 Analise Garner Rahn Sycamore Theatre SR
60185 Daniel Gregory Dyrda West Chicago Political Science, Philosophy SR
60187 Kristin Lucille Miller Wheaton Biology SR
60187 Perrin Gardner Rademacher Wheaton Political Science SR
60188 Kostanca Dhima Carol Stream Political Science SR
60201 Maxwell Vincent Galloway-Carson Evanston Computer Science JR
60202 Emily Kenna Berkson Evanston Educational Studies SO
60202 Anna Miriam Goldbeck Evanston Undecided FR
60302 Simon Robert Schneider Oak Park Physics, Mathematics SR
60302 Margaret Miller Hart Oak Park Chemistry SO
60423 Ashley Nicole Witzke Frankfort Educational Studies SR
60433 Stephanie Rachelle Cutright Joliet Classics-Latin, Educational Studies JR
60446 Shiri Tovah Salehin Romeoville Psychology SO
60448 Kathryn Christine Nellett Mokena Neuroscience SR
60451 Kasandara Sorina Sullivan New Lenox Undecided FR
60455 Kaeli Joan Winberg Bridgeview Anthropology & Sociology, Spanish JR
60458 Ashley Ann Elliott Justice History JR
60477 John Salvatore Cusimano Tinley Park Undecided SO
60506 Miyako Allison Pleines Aurora Creative Writing SO
60510 Autumn Rose McGarr Batavia Undecided FR
60510 Laura Kathryn Thompson Batavia Undecided FR
60513 Bridget Grace Dooley Brookfield Undecided SO
60513 Michael D. Dooley Brookfield Spanish, Educational Studies SR
60516 Dana Olivia Robinson Downers Grove Undecided FR
60517 Katherine Anne Brown Woodridge Creative Writing SR
60521 Erin Elizabeth Navolio Hinsdale Educational Studies JR
60540 Keri Ellen Hartman Naperville Undecided FR
60540 Jeffrey Tristan Wickman Naperville Educational Studies SO
60540 Emily Morgan Gingold Naperville English Literature SO
60542 Andrea Elizabeth Houlihan North Aurora Self-Designed Major JR
60544 Jill Ann Krippel Plainfield Undecided FR
60546 Victoria Agnieszka Klimaj North Riverside Undecided FR
60558 Amanda Mary Goslawski Western Springs Undecided FR
60563 Ramya Venigalla Naperville Anthropology & Sociology SR
60563 Emily Turnbull Schuler Naperville Educational Studies, English Literature SR
60563 Zack Rives Lazar Naperville Psychology SR
60605 Sandy Alison Guttman Chicago Art History SR
60610 Laura Elizabeth Blue Chicago Psychology SO
60614 Kathryn Sanders Gerhardt Haynes Chicago Theatre SO
60617 Whitney Lorraine Taylor Chicago Educational Studies JR
60618 Nina Elizabeth Litoff Chicago Studio Art SO
60622 Carly Rose Kauffman Chicago Educational Studies SR
60625 Hannah Elizabeth Basil Chicago Undecided FR
60637 Christian Devon Mahone Chicago Educational Studies SO
60640 John Patrick Moore Chicago Psychology SO
60640 Robyn Alexis Falasz Chicago Undecided FR
60641 Eileen Isabel O'Brien Chicago Educational Studies SR
60645 Diana Shukla Preshad Chicago Psychology SO
60647 Angelina Araceila Rosa Chicago Educational Studies SO
60655 Kyle Patrick Gordon Chicago Chemistry SR
60657 Maya Kay Sharma Chicago Creative Writing SO
60659 Joshua Torakuma Garties Chicago Political Science JR
60659 Marie-Alix Powell Chicago Educational Studies, Social Science Education GR
60660 Shirley Marie Dehn Chicago Biochemistry JR
60901 Marta Keeley Gulyash Kankakee Undecided FR
60914 Shaunak Ramesh Mulani Bourbonnais Undecided SO
60950 Daniel Wayne Kizior Manteno Educational Studies JR
61010 Carolyn Nicole Bueche Byron International Relations SR
61084 Amelia Maria Garcia Stillman Valley Political Science JR
61107 Edward Joseph Dale Rockford Biochemistry, Chemistry SR
61107 Pier Trenier Charles Debes Rockford Music, Educational Studies SR
61107 Jennifer Lauren Milius Rockford Art History, Self-Designed Major SR
61115 Jordan Joseph Reifsteck Machesney Park History, Spanish SO
61201 Anita Nicole Ahuja Rock Island Biology JR
61230 Randall James Whitmore Albany Undecided SO
61238 Carl Raymond Hammer Cambridge Educational Studies, Mathematics JR
61252 Courtney Joyce Tichler Fulton History SO
61356 Nicole Therese Andersen Princeton Studio Art SR
61378 Sarah Rose Colangelo West Brooklyn English Literature SR
61401 Claire Elizabeth Anderson Galesburg English Literature, History JR
61401 Jared Mansfield Katchen Galesburg Biology SR
61401 Chanel Kitrin Miller Galesburg Neuroscience SR
61401 Alex Joseph Vaassen Galesburg Psychology SR
61401 Erica J. Bush Galesburg Educational Studies SR
61401 Jacob Wayne Runge Galesburg Educational Studies, Creative Writing SR
61401 Shalane Michele Worden Galesburg Educational Studies SR
61412 Alexander Michael Fox Alexis Educational Studies JR
61414 Samuel Andrew Magnuson Altona Economics SR
61419 Deanna Lynn Wendel Bishop Hill English Literature, Philosophy SR
61428 Laura Caroline Jorgenson Dahinda History JR
61455 Michaela Rae Romano Macomb Anthropology & Sociology JR
61520 John Colin Davis Canton Political Science JR
61550 April Michelle Herbst Morton French SO
61614 Jack M. Dippold Peoria Educational Studies SR
61656 Ryan Arthur Sweikert Peoria Creative Writing SR
61704 Cynthia Michelle Reiter Bloomington English Literature, Educational Studies SR
61732 Amy Christine Miller Danvers Undecided SO
61748 Christine E.M. Reuter Hudson Psychology SR
61760 Christina Nicole Bennett Minonk Anthropology & Sociology SR
61801 Zoe Anna Foote Urbana Undecided SO
61821 Miranda Ruth Machula Champaign Psychology JR
61821 Colleen Elizabeth Harden Champaign Psychology SR
61821 Mary Elizabeth Warner Champaign Undecided FR
61853 Scott Joseph Sapp Mahomet Environmental Studies, Biology JR
61920 Karen Christine Armstrong Charleston Undecided FR
62220 Alex Michael Schobert Belleville Educational Studies, English Literature SO
62260 Charlotte Rose Young Millstadt Undecided FR
62262 Megan Marie Schultz Mulberry Grove Creative Writing SO
62298 Katherine Rae McManus Waterloo Social Science Education, History SR
62305 Valerie Michelle Gumpertz Quincy Economics SR
62321 Lauren Mae Smith Carthage Psychology SO
62568 Sarah Joan Zagotta Taylorville Undecided FR
62650 Elizabeth Ann Cockrell Jacksonville Environmental Studies SO
62650 Casey Andrew Avedis Samoore Jacksonville Undecided SO
62650 Piper Alexandra Renard Jones Jacksonville Undecided SO
62668 Kaitlyn Kristine Stunkard Murrayville Creative Writing SO
62711 Christina Joy Belcher Springfield Spanish SR
62711 Elizabeth Anne Ketchum Springfield Creative Writing JR
62902 Sarah Marie Kosmicki Carbondale Environmental Studies SR
62902 Sienna Rae Cittadino Carbondale Undecided SO
62948 Anne Elizabeth Pittman Herrin Undecided SO
62959 Christina Marie Vanni Marion Philosophy SR
Indiana
46240 Ian Michael Malone Indianapolis Philosophy SO
46750 Andrea Lynn Johnston Huntington Creative Writing SR
46814 Lauren Elizabeth Greve Fort Wayne Undecided SO
Iowa
50036 Clara Gaddis Volker Boone Undecided SO
50131 Ryan Eric Olson Johnston Financial Mathematics, Economics SR
50208 Rachel Amelia Clark Newton Neuroscience, Psychology SO
50265 Mackenzie Marie Loyet West Des Moines Anthropology & Sociology, Biology SR
50266 Emma Marie Swanson West Des Moines Integrated International Studies JR
50312 Gregory Thomas Noth Des Moines Psychology, International Relations SO
52136 Brett Martin Daley Cresco Environmental Studies JR
52245 Laurel Ann Tippe Iowa City Undecided FR
52405 Laura Ann Miller Cedar Rapids Creative Writing SR
Kansas
66047 Samantha Belen Claypool Lawrence International Relations JR
66062 Erin Gail Daugherty Olathe Undecided FR
66208 Jacquelyn Elizabeth Mares Prairie Village Neuroscience SR
66209 Caroline Renee Gurney Leawood History JR
66215 Christopher James Holland Lenexa Undecided FR
66614 Abigail Laura Harms Topeka Theatre SR
67205 Elisabeth Jane Ritter Wichita German JR
Kentucky
40205 Samuel Martin Yeager Louisville History, International Relations SO
40503 Avery Leighton Wigglesworth Lexington Undecided FR
40513 Tessa Maria Cavagnero Lexington Undecided FR
Maine
04064 John Evan Feeley, Jr. Old Orchard Beach Undecided FR
Maryland
20852 Sam Arthur Glaser Rockville English Literature JR
20901 Chalia Chrystine Bellis Silver Spring Psychology JR
21401 Evan Charles Lewitus Annapolis Undecided FR
21804 Mary Katrina Firor Salisbury Music, Anthropology & Sociology SO
Massachusetts
01731 Christopher Eran Kottmyer Hanscom AFB International Relations SR
01748 Samantha Reilly Cavedon Hopkinton Creative Writing SO
Michigan
48085 Lindsey Paige Hill Troy Economics SO
Minnesota
55105 Greta Christine Moos Egge Saint Paul Educational Studies, Spanish SR
55116 Tasha Lamberto Coryell Saint Paul Creative Writing SR
55126 Suzanne Elizabeth Keller Shoreview Creative Writing SR
55345 Moira Alison Lenox Minnetonka Undecided FR
55369 Amanda Marie Bigham Maple Grove Psychology, Spanish SO
55419 Helen Avery Schnoes Minneapolis Creative Writing, Political Science SR
55431 Tyler Patrick O'Neill Bloomington Undecided SO
55812 Robert Andrew Niemyer Duluth Environmental Studies SO
56078 Charlotte Belle Leitzman Pemberton Art History SR
56088 Brittney Nichole Ostlie Truman English Literature JR
56156 Jessa Kennedy Dahl Luverne History, Asian Studies SR
Missouri
63005 Elizabeth Karina Drake Chesterfield Undecided FR
63020 Erin Margaret McKinstry De Soto Modern Languages - Spanish SO
63031 Lindsey Annette Murrell Florissant Theatre SR
63033 Nicole Elizabeth Henniger Florissant Neuroscience, Psychology SR
63033 Megan Elizabeth Beney Florissant Undecided SO
63114 Megan Danielle Molinaro Saint Louis English Literature SR
63119 Shannon Rita Singer Saint Louis Asian Studies SR
63146 Stanislav Rivkin Saint Louis International Relations, Self-Designed Major SR
63303 Erika Kristen Johnson Saint Peters Integrated International Studies SR
63341 Emily Mae Whelchel Defiance Asian Studies SO
63367 Sasha Ariel Murphy Lake St. Louis Biology JR
63459 Austin David Mobley New London Political Science JR
64014 Joshua Michael Gunter Blue Springs Undecided FR
64113 Brooks Louise Fitzpatrick Kansas City Spanish SR
64131 Benjamin Barsotti Scott Kansas City Art History SR
64133 Troy Christopher Burtin Kansas City Undecided FR
65203 Shaun Marie Kelly Columbia Undecided FR
65203 Katherine Elizabeth LaRose Columbia Undecided FR
65542 Jennifer Lynn Kaufman Licking Undecided FR
Montana
59601 Caitlin Rose Worthen Helena Integrated International Studies, Modern Languages - Spanish JR
Nebraska
68135 Anna Avery Meier Omaha Undecided SO
New Hampshire
03750 Oliver McAfee Horton Etna Undecided SO
03824 Samuel Howard Flanders III Durham Economics, Mathematics SR
New Jersey
07924 Kathleen Mary Kellett Bernardsville Creative Writing SR
07932 Megan Ann Rose Florham Park Asian Studies SO
08003 Hannah Rachel Fidoten Cherry Hill Computer Science, Economics SO
08037 Christopher Ryan Johnson Hammonton Computer Science, Mathematics SR
New Mexico
87109 Danielle E. Jones Albuquerque Educational Studies, Modern Languages - French SR
87111 Stephanie Grace Lashway Albuquerque Biology, Integrated International Studies SO
87505 Ivy Rose Reid Santa Fe Undecided SO
87544 Mary Elizabeth Vanden Plas Los Alamos International Relations, Asian Studies SR
North Carolina
27613 Shruti Sunil Patel Raleigh International Relations SO
27707 Krista Anne Nordgren Durham Creative Writing SO
28025 Levi William Flair Concord Self-Designed Major SR
28204 Mollie Helen Strawn Charlotte Undecided SO
Ohio
43612 Katherine Elizabeth Miller Toledo Undecided FR
45220 John Fox Mast Cincinnati Psychology, Biology SR
45249 Virginia Baker Graves Cincinnati Economics SR
45662 Saira Mumtaz Haider Portsmouth Physics SR
Oklahoma
73112 Christine Diane Kiplinger Oklahoma City Undecided SO
73112 Maisie Amanda Maupin Oklahoma City Creative Writing SO
Oregon
97034 Christine Leigh Morse Lake Oswego Chemistry SR
97212 Rosalie Griffin Fordham Portland Undecided FR
97213 John F. Eisemann Portland Music, Educational Studies SR
97213 Corey Daniel Heppner Portland Music SR
97219 Robert Sol Shternberg Portland Undecided SO
97229 Catherine Colleen Erickson Portland History FR
97229 Julia Dunham Ohman Portland Undecided SO
97520 Morgan Anthony Montagnino Ashland Classics JR
Pennsylvania
15106 Tiffany Marie Morgan Carnegie Biochemistry SR
15215 Samuel Lawson Bernstein Pittsburgh Undecided SO
Puerto Rico
00969 Caroline Elizabeth Castro Guaynabo Creative Writing JR
Texas
77020 Christopher E. Johnson Houston Educational Studies SR
77381 Karen Ellen Frost The Woodlands Modern Languages - Spanish SR
77546 Beatrice Nathalie Halbach Friendswood Undecided FR
Utah
84123 Justin Allen Newman Murray Chemistry JR
Virginia
22207 Sarah Anne Furey Arlington History, Spanish SR
Washington
98001 Sergio Ulloa Auburn Undecided SO
98115 Rachel Marie Klingler Seattle Chemistry SO
98117 Aisha Maia Mergaert Seattle Biochemistry SO
98125 Julia Leota Sievert Seattle Environmental Studies SO
98340 Jenneke Adriana Oostman Hansville Undecided FR
98372 Samuel Mason Lewis Puyallup Undecided JR
98405 Juliette Pettit Campbell Tacoma Undecided SO
98467 Madison Ann Bates University Place Undecided FR
98501 Makenzi Ilse Crouch Olympia Creative Writing SR
98660 Alison Hardie Gaines Vancouver Undecided FR
Wisconsin
53022 Sadie Elisabeth Arft Germantown History JR
53044 Ryan Craig Stefanczyk Kohler Undecided FR
53184 Alexandra Michele L. Rauland Walworth Educational Studies JR
53207 Kathryn Ann Quesnell Milwaukee Environmental Studies SO
53208 Eleanor Kay Ognacevic Milwaukee Theatre SO
53211 Anna Cynthia Dvorak Shorewood Undecided SO
53211 Margaret Warner Wehr Whitefish Bay Music, Gender & Women's Studies SR
53528 Hannah Kristine Buckland Cross Plains Creative Writing JR
53551 Samantha Renee Heimstreet Lake Mills Music, Educational Studies SR
53562 Eva Stoffel Marley Middleton Undecided FR
53711 Areanna Marie Egleston Madison Undecided FR
53715 Tanya Marie Novotnak Madison Psychology JR
54202 Anna Miller Emmerling Baileys Harbor Political Science JR
54235 Annika Ruth Paulsen Sturgeon Bay Economics, Environmental Studies SO
54701 Lauren Elizabeth Scott Eau Claire Creative Writing JR
54729 Meagan Leigh McAlister Chippewa Falls Creative Writing SO
54914 Zoe Witzeling Appleton Educational Studies SO
54915 Rose Marie Van Grinsven Appleton Educational Studies SR
54935 Lauren Marie Assaf Fond du Lac English Literature SR
Outside the United States
Country Name Hometown Major Class
Chile
Amanda Violeta Gutmann-Gonzalez Maule Creative Writing SR
Ecuador
Andrea Kang Quito Educational Studies, Spanish SR
France
Emilie Perrot Besancon, Doubs
Undecided FR
Ghana
Opokua Abena Amoabeng Accra Biochemistry SR
Ama Gyamfuaa Awua-Kyerematen Accra Political Science SR
India
Miniona Menuokuou Lungalang Chumukedima
Integrated International Studies, Educational Studies JR
Italy
Diana Raluca Oprinca Castel Goffredo
Spanish, French SO
Jamaica
Kathryn Antoinette Nembhard Kingston
Psychology SO
Japan
Maaya Ikeda Tokyo Neuroscience SR
Yumi Kusunoki Osaka Music SR
Saori Moriizumi Tokyo Studio Art SR
Akina Nagata Tokyo Biochemistry SR
Kenya
Joyce Akinyi Omondi Nairobi
Integrated International Studies, Economics SR
Malaysia
Melati Nungsari Kuala Lumpur Mathematics, Economics SR
Mexico
Ana Lucia Marquez Tijuana, Baja California
International Relations SR
Morocco
Raja Timihiri Marrakech Undecided SO
Nepal
Keren Bhujel Kathmandu International Relations SR
Netherlands
Merel Cleo Johanna Scholman Nieuwegein Undecided FR
Nigeria
Damilola Kehinde Olotu Oregun, Ikeja Lagos Economics JR
Tomilola Taiwo Olotu Oregun, Ikeja Lagos Economics JR
People's Republic of China
Cheng Cheng Chengdu, Sichuan
Undecided FR
Qijiao Fan Xi'an, Shaanxi
Undecided FR
Lingyi He Guangyuan City
Undecided FR
Ge Song Zhengzhou, Henan
Undecided SO
Yue Wang Dongguan, Guangdong
Mathematics JR
Yang Xiao Shenzhen
Economics SO
Beijing Zhu Shenzhen
Economics SR
Philippines
Kyle Juliene Matocinos Cruz Manila Undecided SO
Thailand
Ya-Lin Lu Samut Prakarn
Biology JR
Vietnam
Minh Quang Do Hanoi Undecided FR

Share this story

Knox College

https://www.knox.edu/news/deans-list-fall-2009/deans-list-fall-2009-media

Printed on Tuesday, October 16, 2018