Dean's List Winter Term 2013 - by ZIP Code

April 02, 2013

Knox College has released the Dean's List of distinguished students for the 2013 Winter Term. To be named to the Dean's List, a student must have earned at least 2.5 credits in the term, with a grade point average of 3.6 or better (on a 4.0 scale).

Notes:

  • This page is sorted by ZIP code within states for the convenience of members of the news media. A separate page is sorted alphabetically by last name within states.
  • Class: Year in school abbreviations are FR=First Year; SO=Sophomore; JR=Junior; SR=Senior, as of the end of Winter Term.
  • Major: Double majors are indicated where declared. Students generally declare majors at the start of the junior year; almost all first-year students and most sophomores are listed as "Undecided."
  • Students from outside the U.S. are listed at the end of the page.

State/ZIP code Name City Major Class
Alabama
36532 Grace Evelyn Theisen Fairhope Educational Studies JR
Arizona
85013 Aleksandra Elizabeth Schriber Phoenix Undecided JR
85296 Mia Sara Savard Gilbert Psychology, Educational Studies SR
85340 Sophia Elizabeth Utpadel Litchfield Park Undecided FR
85750 Andrew Leslie Whitehill Tucson Undecided SO
California
90024 Samuel Tucker Waldner Los Angeles Undecided SO
91010 Stefan Jacob Still Duarte Undecided FR
91356 Alexander Stephen Kamins Tarzana History SR
92234 Elizabeth Schult Cathedral City Creative Writing SR
94010 Marie Chiara Vicedo Macario Burlingame Creative Writing SO
94122 Kyle Raymond Walenga San Francisco Environmental Studies, Spanish SR
94134 Donald Nzoutchoum Tchopya San Francisco French SR
94303 Franzesca Mary Mayer Palo Alto Theatre SR
94708 Alyssa Marie Gill Berkeley Theatre JR
95448 Paige Chandler Anderson Healdsburg Creative Writing, Computer Science SR
95492 Kylie Elizabeth Swall Windsor Spanish SR
Colorado
80027 Carly Madison Taylor Superior Undecided FR
80134 Annastasia Kehaunani Clifford Parker Undecided SO
80210 Alanna Marie Toomey Denver Undecided FR
80233 Hannah Noelle Tochtrop Northglenn Studio Art, Philosophy JR
80301 Kiannah Brielle Sepeda-Miller Boulder Undecided FR
80401 Nicholas Samuel Moran Golden Neuroscience SR
80909 Christopher Michael Poore Colorado Springs English Literature SR
80921 Julie Claire Wertheimer Colorado Springs Undecided SO
80922 Nicolette Paige Brown Colorado Springs Biology SR
81101 Christina Loree Colman Alamosa Anthropology & Sociology, German SR
81147 Aliya Haykus Pagosa Springs Gender & Women's Studies SR
81212 Jesse Allan Sindler Canon City Anthropology & Sociology SR
81321 Kyle Allen Baacke Cortez Undecided FR
Connecticut
06026 James Gerald Wright-Lee East Granby Psychology JR
06437 Caleb Shao-Ning Fridell Guilford Undecided SO
Florida
33432 Joseph Zachary Rogers Boca Raton English Literature, Educational Studies SR
34120 Michael Ryan Pinter Naples Psychology SR
Georgia
30045 Corey Anthony Tatz Lawrenceville Undecided FR
30350 Morgan Alexandria Blakley Atlanta English Literature JR
Illinois
60002 Michael Benjamin James Hendrick Antioch Educational Studies, Social Science Education SR
60004 Anna Karwowska Arlington Heights English Literature SO
60005 Florina Corpodean Arlington Heights Undecided SO
60005 Grant Peter Lowe Arlington Heights Educational Studies, Creative Writing JR
60007 Alexandra Evelyn Ayers Elk Grove Village Creative Writing SR
60010 Shelly S. Bhanot Barrington Hills Chemistry JR
60013 Joshua Robert Brownell Cary Biology SR
60016 Elian Melissa Mercado Des Plaines Undecided JR
60016 Sudeep Poludasu Des Plaines Biology SR
60016 Caitlin Ann Rochau Des Plaines Undecided FR
60025 Ella Margaret Petersen Glenview Undecided SO
60026 Linda Eunha Kim Glenview Creative Writing JR
60030 Jackson Russell White Grayslake Educational Studies, Political Science SR
60035 Ron Efraim Schrag Highland Park Educational Studies SR
60044 Honor Genevieve Beeler Lake Bluff Studio Art, Educational Studies JR
60044 Elizabeth Therese Lerum Lake Bluff Anthropology & Sociology SR
60045 Miles James Reid-Anderson Lake Forest History SR
60045 Marc Anthony Spehlmann Lake Forest Undecided JR
60046 Laura Gabriela Castanos Lindenhurst Studio Art SR
60048 Emma Kathleen Robillard Libertyville Educational Studies, English Literature SO
60053 Victoria Lynn Baird Morton Grove Environmental Studies SR
60053 Stephanie Anna Marie Peter Morton Grove Educational Studies, English Literature SR
60060 Moira Rose Byrne Mundelein History SR
60060 Sarah Ann Longfellow Mundelein Creative Writing JR
60062 Hannah Olivia Cloh Northbrook Undecided FR
60062 Joshua Asher Fishman Northbrook History JR
60062 Karyn Suzanne Kraska Northbrook Psychology JR
60062 Alexandra Lin Zimay Northbrook Political Science, Creative Writing SO
60067 Elaine Lea Campbell Palatine Educational Studies, Spanish SR
60067 Grace Katherine Neubauer Inverness Undecided SO
60067 Anna Novikova Palatine Political Science SR
60068 Emma Mary Lewis Frey Park Ridge Undecided SO
60068 David Martin Petersen Park Ridge Undecided SO
60071 Bryan Robert Leslie Richmond Neuroscience JR
60072 Kellie Regina Kleitsch Ringwood Integrated International Studies SR
60073 Manuel Ceja Round Lake Beach Educational Studies JR
60074 Elizabeth Danielle Tucker Palatine Undecided JR
60076 Jenna Gavrielle Cohen Skokie English Literature SR
60087 Marisol Gonzalez Castillo Beach Park Psychology, Economics SO
60091 Daniel Hong Wilmette Undecided FR
60091 Elizabeth Anne Oatney Wilmette Anthropology & Sociology JR
60091 Walter Henderson Palmer Wilmette Undecided JR
60102 Evan Mehn Balzuweit Algonquin Mathematics, Computer Science JR
60102 Jonas Algis Mack Algonquin Chemistry, Biology SR
60107 Cassie Lynn McLaughlin Streamwood Undecided SO
60108 Christopher Ryan Frane Bloomingdale Biochemistry SR
60115 Kayla Anne Kennedy Dekalb English Literature, Economics JR
60115 Benjamin Tyler King DeKalb Undecided SO
60115 Emily Edythe Lucek DeKalb Computer Science, Creative Writing JR
60115 Sydney Ella Stensland DeKalb Creative Writing SR
60130 David Christopher Wawzenek Forest Park Educational Studies SR
60131 Rebekah Ruth Heusel Franklin Park Theatre, Classics JR
60134 Thomas John Hintz Geneva Undecided FR
60137 Kaitlyn Elizabeth Joesten Glen Ellyn Creative Writing SR
60137 Jamison Michael Kaczmarek Glen Ellyn Undecided FR
60137 Dustin Archibald Loch Glen Ellyn Undecided SO
60140 Danika Noelle Hill Hampshire Environmental Studies, Chemistry SR
60142 Kathleen Chalas Huntley Computer Science SR
60148 Lena Sophie Elisabeth Brandis Lombard Educational Studies, Modern Languages - French SR
60156 Aimee Elizabeth Neilan Lake In The Hills Educational Studies, Spanish SR
60174 Esther Rebecca Farler-Westphal Saint Charles Psychology JR
60175 Sruthi Doniparthi Saint Charles Undecided SO
60184 Jennifer Nicole Keilhack Wayne Creative Writing, Educational Studies SO
60193 Mary Beth Macleod Schaumburg Modern Languages - Spanish, International Relations SO
60194 Natalie Frances Baldino Schaumburg Undecided SO
60202 Hadley Marie Gephart Evanston Gender & Women's Studies SO
60202 Anna Miriam Goldbeck Evanston English Literature, Spanish SR
60302 Ellen Marie Lipo Oak Park Undecided FR
60304 Hannah Belle Bloyd-Peshkin Oak Park Educational Studies JR
60304 Teagan Wenger Yaussy Oak Park Undecided FR
60423 Joshua Donald Kemp Frankfort Undecided SO
60423 Nathan David Kemp Frankfort Undecided SO
60430 Matthew James Barry Homewood International Relations SR
60442 Kailee Eileen Gawlik Manhattan Music, German SR
60449 Adam Samuel Worden Monee Economics JR
60451 Kasandara Sorina Sullivan New Lenox Physics SR
60453 Mary Kathryn Murray Oak Lawn Creative Writing JR
60464 Erik Joseph Gustafson Palos Park Physics, Classics-Latin SO
60467 Yazin Khaled Akkawi Orland Park Economics SR
60471 Megan Allison Lee Richton Park Educational Studies SR
60477 John Salvatore Cusimano Tinley Park Music, Biochemistry SR
60477 Erin Michelle Majewski Tinley Park Educational Studies, History SR
60478 Melvin Earl Taylor,, Jr. Country Club Hills Educational Studies JR
60481 Cort Townsend Scheel Wilmington Biology JR
60510 Autumn Rose McGarr Batavia Creative Writing SR
60510 Laura Kathryn Thompson Batavia Spanish SR
60515 Kyle Meinke Kunkler Downers Grove Undecided JR
60527 Mackenzie Mangan King Burr Ridge Undecided SO
60532 Emily Grace Weimer Lisle Environmental Studies SR
60538 Paige Elizabeth Anderson Montgomery Psychology SR
60540 Timothy Nicholas Berner Naperville Undecided FR
60542 Dana Olivia Robinson North Aurora Biology, Environmental Studies SR
60543 Bradley Wayne Musselman Oswego Undecided FR
60543 Coltan Gable Parker Oswego Undecided FR
60543 Michael Joseph Supej Oswego Chemistry, Mathematics SO
60546 Victoria Agnieszka Klimaj North Riverside Self-Designed Major SR
60551 Devin Louise Hanley Sheridan Undecided JR
60554 Ryan Mathew Hoffman Sugar Grove Chemistry SR
60555 Elizabeth Ashley Henk Warrenville Undecided SO
60558 Amanda Mary Goslawski Western Springs Neuroscience SR
60559 Ivan Daniel Keta Westmont Creative Writing SR
60559 Emily Rose Mooney Westmont Undecided FR
60560 Ilir Emin Emini Yorkville Undecided FR
60563 Laura Rose Ernst Naperville Environmental Studies JR
60564 Brynne Gabrielle Downum Naperville Psychology, Philosophy SR
60564 Rachel Elizabeth Janis Naperville Undecided FR
60565 Karli Marie Shields Naperville Undecided SO
60565 Matthew Stephen Timmerberg Naperville History, Educational Studies JR
60619 Lloyd Lavell Scott, Jr. Chicago Educational Studies SR
60620 Crystal Monique Adams Chicago Educational Studies JR
60621 Kathryn Armenta Todd Chicago Spanish SO
60622 Gavin Andrew Crowell Chicago Undecided SO
60623 Johnathon Bass Chicago Chemistry SR
60625 Alan Oliva Avitia Chicago Political Science JR
60625 Firas Basim Suqi Chicago Anthropology & Sociology SR
60626 Colin Coutts Chicago Studio Art, Art History JR
60630 Mary Elizabeth Brennan Chicago Computer Science SR
60631 Bridget Anne Golembiewski Chicago Undecided JR
60634 Rebecca J. Duffy Chicago Undecided SO
60638 Zachary Edward Paluch Chicago Studio Art SR
60639 Iliana Cristaline Molina Chicago Educational Studies JR
60640 Abesh Ahmed Aziz Chicago International Relations SR
60640 Carolina Goncalves Chicago Undecided FR
60645 Samantha Rae Lizak Chicago Undecided SO
60646 Alessandra Catherine Anez Power Chicago Undecided FR
60647 Carmen Amelia Caraballo Chicago English Literature JR
60651 Donavan Rosa Chicago Anthropology & Sociology JR
60656 Jade Elise Ivy Chicago Asian Studies, Creative Writing JR
60659 Shannon Marie Henry Chicago Undecided SO
60707 Anthony Michael Foley Elmwood Park Undecided FR
60712 Samantha Irene Maffeo Lincolnwood English Literature SR
60712 Laura Irene Umland Lincolnwood English Literature, Gender & Women's Studies SR
60714 Michael Robert Carr Niles Chemistry, Educational Studies SR
60714 Christopher John McNichols Niles Anthropology & Sociology JR
60901 Marta Keeley Gulyash Kankakee Music, History SR
60901 Emily Elizabeth Themer Kankakee Educational Studies JR
60914 Grant Michael Deam Bourbonnais Creative Writing, Spanish SR
60914 Benjamin Andrew Moss Bourbonnais Economics JR
60929 Timothy Joseph O'Neal Cullom Neuroscience, Biochemistry JR
60954 Nikko Rudy Juarez Momence Biology SR
60957 Kaitlyn Marie Duling Paxton Creative Writing SR
61081 Jeremy Robert Edison Sterling Mathematics JR
61107 Juanpablo Ramirez Rockford International Relations FR
61114 Yibin Zhang Rockford Undecided SO
61265 Gregory David Ventris Moline Undecided SO
61283 Bethany Anne Dean Tampico Psychology SO
61401 Jessica Morgan Dailey Galesburg Educational Studies SR
61401 Kelly JoAnne Fleming Galesburg Educational Studies SR
61401 Chanda Danielle Harrell Galesburg Economics SO
61401 Emily Marie Hastings Galesburg Undecided SO
61401 Jonna Elizabeth John Galesburg Anthropology & Sociology SR
61401 Sterling Prescott Kowalski Galesburg Psychology JR
61401 Micaela Rodriguez Galesburg Undecided SO
61401 Jacob Hayes Schneider Galesburg Theatre JR
61401 Caleb Pierce Thompson Galesburg Anthropology & Sociology JR
61401 Estefania Vazquez Galesburg Studio Art SR
61430 Nathan Philip Chadderdon East Galesburg Undecided SO
61448 Kaitlin Elizabeth Hutchcroft Knoxville Educational Studies, Spanish SO
61455 Amanda Jane Axley Macomb Music, English Literature SR
61488 Timothy James Worrell Wataga Political Science SR
61548 Katie Dianna White Metamora Undecided SO
61550 John Elliott Spinder II Morton Undecided SO
61569 Teagan Elizabeth Eastman Trivoli Educational Studies, History JR
61607 Ryan Michael Stoens Bartonville Chemistry, Educational Studies SR
61615 Rachael Kathleen Morrissey Peoria Undecided FR
61701 Erin Kathryn Smith Bloomington Educational Studies, Music SO
61704 Stephen Patrick Spence Bloomington Political Science SR
61761 Brian Seiji Tanaka Normal Undecided SO
61801 Sophia Irene Spooner Urbana Undecided FR
61821 Celinda Kimberly Davis Champaign History SO
61821 Mary Elizabeth Warner Champaign Environmental Studies SR
61859 Nathan Friedrich Sanden Johlas Ogden Mathematics, Theatre SR
61866 Emily Grace Passarelli Rantoul Undecided SO
62002 Clare Elizabeth Vaughn Alton Undecided FR
62092 Justin Edward Steele White Hall Chemistry, Physics SR
62260 Charlotte Rose Young Millstadt Political Science SR
62305 Christina Ann Haley Quincy Political Science SR
62305 Andrew Robert Paul Quincy Economics JR
62549 Rebekah Inez Nadler Mount Zion Undecided FR
62650 Piper Alexandra Renard Jones Jacksonville Classics SR
62702 Callandria Nickelson Smith Springfield Undecided JR
62902 Sienna Rae Cittadino Carbondale History SR
Indiana
46201 Emily Rose Cooney Indianapolis Environmental Studies JR
46307 Sarah Elizabeth Martin Crown Point Biology JR
47408 Samantha Michelle Paul Bloomington Creative Writing, Spanish JR
Iowa
50112 John William Patrick Budding Grinnell Philosophy SR
50265 Anna Katherine Kraemer West Des Moines Neuroscience JR
51546 Emily Catherine Nield Logan Creative Writing JR
52301 Rika Elise Stoller Marengo Creative Writing JR
52314 Nicholas John Liberko Mount Vernon Undecided FR
52314 Benjamin David Wasil Lyon Mount Vernon Undecided SO
52314 Margaret St.Clair Mount Vernon Undecided FR
52556 Bethany Jean Larson Fairfield Asian Studies SO
52803 Rebecca Jean Hixon Davenport Undecided FR
Kansas
66062 Erin Gail Daugherty Olathe Creative Writing, Spanish SR
66208 Edward Christopher Babbott Mission Hills Undecided FR
66210 Jorie Jessica Michelle Simon Overland Park Undecided FR
66604 Geoffrey Scott Bergstrom Topeka Undecided SO
66606 Martina Pezzino Topeka Music, Educational Studies JR
Kentucky
40503 Avery Leighton Wigglesworth Lexington Theatre SR
40513 Tessa Maria Cavagnero Lexington Classics SR
Maine
04047 Noah Enoch Gleason-Hart Parsonsfield Undecided JR
Maryland
21401 Evan Charles Lewitus Annapolis Self-Designed Major SR
Massachusetts
01862 Hatim Mustafa Mustaly North Billerica Neuroscience SR
01960 Nora C. McGinn Peabody Environmental Studies, American Studies JR
02138 Sophia Dunn Croll Cambridge Undecided SO
Michigan
48187 Rebecca Marie Krupp Canton Undecided SO
49012 Victoria Laura Baldwin Augusta Undecided FR
49418 Nicole Elizabeth Acton Grandville Creative Writing FR
49684 Kelly Lynn Clare Traverse City Creative Writing FR
49938 Bruce Halolye Kovanen Ironwood Psychology JR
Military Location
96555 Matthew Tipton Elkin APO Philosophy SR
Minnesota
55025 Rebecca Jo Harwell Forest Lake Undecided SO
55057 Carly Lindamood Oto Northfield Educational Studies SR
55104 Stephanie Renae Fore Saint Paul Anthropology & Sociology SR
55117 Christian Musachio Perez Saint Paul Economics, Political Science SR
55125 Clarissa Dianne Odin Woodbury Undecided SO
55345 Moira Alison Lenox Minnetonka History SR
55359 Erik Hanson Stephenson Independence Undecided SO
55410 Luke Norman Albrecht Minneapolis International Relations JR
55410 Elizabeth O'Neill Kenison Minneapolis Undecided JR
55417 Gretchen Elizabeth Walljasper Minneapolis Biology SR
55419 Adriana Maria Surmak Minneapolis Modern Languages - French, Educational Studies SR
55805 Anya Naegelin White Duluth Political Science JR
55906 Ariella Rachel Bailey Rochester English Literature JR
55987 Emily Marie Antoff Winona Undecided SO
Missouri
63005 Elizabeth Karina Drake Chesterfield English Literature SR
63031 Adrienne Rosemarie Ernst Florissant Biology, Environmental Studies SO
63033 Megan Elizabeth Beney Florissant Anthropology & Sociology, Music SR
63033 Emily Taylor Finke Florissant Undecided SO
63050 Chloe Nicole Luetkemeyer Hillsboro Theatre SR
63105 Grace Eliza Davis Saint Louis Educational Studies, Creative Writing SR
63105 Chelsea Elisabeth Embree Clayton Creative Writing SR
63114 Samantha Irene Auch Saint Louis Undecided SO
63119 Charles Sheridan Harned Webster Groves Undecided SO
63122 Brian Alan Cole Warson Woods Undecided SO
63122 Allison Rose Fry Saint Louis Gender & Women's Studies SO
63130 Carolyn Ann Stephen Saint Louis Environmental Studies SR
63135 Laura Catherine Knight Saint Louis Educational Studies JR
63146 Kathryn Ann Mansfield Saint Louis Undecided FR
63368 Will Andrew Grumke Dardenne Prairie Educational Studies SR
64014 Joshua Michael Gunter Blue Springs Art History SR
65203 Andrea Rose Dolezal Columbia Art History SR
65542 Jennifer Lynn Kaufman Licking Philosophy SR
Montana
59701 Rebecca Coughlin Gonshak Butte Creative Writing SO
Nebraska
68135 Anna Avery Meier Omaha International Relations, Modern Languages - German SR
68506 Molly Leeanne Loudon Lincoln Studio Art SO
68516 Lindsey Marie Morgan Lincoln Undecided FR
New Hampshire
03833 Claire Anna Garand Kensington Undecided SO
New Jersey
07079 James Rosenstein-Hopkins South Orange Anthropology & Sociology SR
08527 Joseph Julius Rozansky Jackson Psychology JR
New Mexico
87048 Brynn Bridget Cole Corrales History JR
87507 Samantha Robin Kopelman Santa Fe Undecided SO
87544 Sophia Michelle Click Los Alamos Undecided SO
New York
10128 Mollie Hannah Phillips New York Creative Writing SR
11215 Joy Schneider Westerman Brooklyn Gender & Women's Studies JR
11377 Gabrielle Marovavy Rajerison Woodside English Literature, Gender & Women's Studies JR
14850 Jacob Arthur Clay Ithaca Undecided SO
North Dakota
58102 Luke Nathaniel Madson Fargo History, Classics-Greek SR
Ohio
43017 Laura G. Pochodylo Dublin English Literature, American Studies JR
43612 Katherine Elizabeth Miller Toledo International Relations, French SR
43612 Martha Jane Miller Toledo Undecided FR
44504 Ryan Andrew West Youngstown Undecided SO
44833 Joshua Richard Tatro Galion Anthropology & Sociology SR
45242 Anna Elizabeth Lemen Cincinnati Educational Studies, Psychology JR
Oklahoma
73162 Melissa Renae Preston Oklahoma City Undecided SO
74075 Abraham James Eastman Stillwater Psychology SR
Oregon
97035 Madison Grace Mondeaux Lake Oswego Undecided SO
97068 Miranda Eve James West Linn Undecided FR
97101 Mary Elizabeth DiPrete Amity Undecided JR
97203 Jenifer Rene Becker Portland History JR
97212 Rosalie Griffin Fordham Portland Creative Writing, Asian Studies SR
97213 Noah Devros Portland English Literature SO
97213 William Blue Eisemann Portland History SR
97218 James Leo Lichtenstein Portland Biology SR
97477 Rhiannon Laure Neuville-Norton Springfield Studio Art JR
South Dakota
57069 Nicholas Riley Britten Vermillion Undecided FR
Tennessee
37803 Douglas William Hulsether Maryville Undecided FR
Texas
77479 Kathleen Grace Gullion Sugar Land Psychology, Theatre JR
77584 Emma Lynne Steiner Pearland Undecided FR
78613 Stephanie Catherine Hawes Cedar Park Undecided SO
Utah
84065 Mary Katharine James Riverton Undecided FR
84124 Hali Miriam Engelman Salt Lake City Music SR
Virginia
22205 Paul Trueman Kenney Arlington Theatre JR
24401 Victor O'Connell Schultz Staunton Undecided SO
Washington
98011 Arielle Nichole Dorman Bothell French SR
98011 Kathryn Marie Hovda Bothell Undecided SO
98014 Elizabeth Theona Ish Carnation Undecided SO
98033 Kyrie Elizabeth Scarce Kirkland Creative Writing JR
98102 Emma Katrina Lorenzen Seattle Physics, Chemistry SR
98107 Ian Christian Crutcher Seattle Undecided SO
98110 Izak J. Ferris McGieson Bainbridge Island Undecided FR
98155 Emma Rachel Kearney Lake Forest Park Undecided SO
98226 Keegan Marie Dohm Belingham Undecided FR
98335 Camille Jean Brown Gig Harbor English Literature JR
98660 Alison Hardie Gaines Vancouver Music, Creative Writing SR
98685 Carly Rose Berinstein Vancouver Undecided SO
Wisconsin
53005 Amelia Goranson Brookfield Psychology JR
53015 Michael W. Belitz Cleveland Environmental Studies, Biology SR
53029 Margaret Grace Dubnicka Hartland Undecided SO
53044 Ryan Craig Stefanczyk Kohler Chemistry SR
53050 Shannon Stuart Fink Mayville Undecided FR
53092 Madeline Rose Mandel Mequon English Literature SR
53118 Jordyn Rose Stewart Dousman Theatre SR
53183 Oakton Anthony Reynolds Wales Theatre SO
53185 Melissa Nicole Wollmer Waterford Undecided JR
53217 Berhane Tendai Cole Glendale Self-Designed Major, Studio Art SR
53225 Kiara Marie Honeysucker Milwaukee Undecided SO
53511 Peter James White Beloit Computer Science JR
53562 Eva Stoffel Marley Middleton Anthropology & Sociology SR
53711 Areanna Marie Egleston Madison Creative Writing, Spanish SR
53711 Rachel Caroline Fisher Madison Creative Writing SR
53711 Maya Elizabeth Webne-Behrman Madison Undecided FR
54476 Jessica Lynn Brode Weston History, Art History SR
54601 Morgan Leigh Barton La Crosse Undecided FR
54665 Kyla Kathryn Tully Viroqua Self-Designed Major SR
Outside the United States
Country Name Hometown Major Class
Cambodia
Kyle Juliene Matocinos Cruz Phnom-Penh Integrated International Studies SR
Dominican Republic
Gayoung Moon Santo Domingo Economics JR
Germany
Nadja Khademi Oldenburg 26129 Undecided FR
Sarah Elisabeth Wagner Hamburg 22453 Undecided FR
Anjuli Walter Bad Bramstedt 24576 Undecided FR
India
Tanvi Madhusudanan Chennai, Tamil Nadu 600090 Psychology, International Relations SR
Srichandra Masabathula New Delhi 110022 Undecided FR
Pragyaditya Chandra Mukerjee Kolkata 700033 Undecided FR
Japan
Mina Kemmisaki Tokyo 102008 Undecided SO
Kuwait
Rana Ayoub Javaid Tahir Salmiya 22063 Political Science, Creative Writing SR
Malaysia
Ayesha Halima Ismael Fariz Kuala Lumpur 50490 Undecided SO
Amanda Ai Min Shiew Petaling Jaya, 47410 English Literature JR
Nepal
Avinab Rajbhandary Kathmandu Computer Science SR
Nigeria
Oluwagbemiga Abiodun Ojo Lokoja, Kogi Chemistry, Biochemistry SO
People's Republic of China
Minda Chen Chengdu, Sichuan 610016 Undecided SO
Cheng Cheng Chengdu, Sichuan 610041 Chemistry, Biology SR
Qijiao Fan Xi'an, Shaanxi 710061 Economics SR
Huaqing Gao Jinan, Shandong 250002 Undecided FR
Deyu Han Daqing City 163316 Undecided FR
Tingting Huang Xi'an, Shaanxi 710077 Chemistry JR
Nade Kang Xiamen, Fujian 361012 Economics JR
Rachel Wai-Chung Lee Hong Kong Creative Writing SR
Zichu Li Dongying, Shandong 257000 Creative Writing SR
Yun Lin Shanghai 201103 Anthropology & Sociology, Economics JR
Kui Qin Yuncheng City, Shan Xi 044000 Undecided SO
Meiya Ren Beijing 100027 Undecided JR
Jinjie Song Nanjing 210008 Undecided SO
Haining Wei Tianjin 300000 Mathematics, Economics SR
Su Yan Beijing 100016 Mathematics SO
Weiyi Yu Qingdao, Shandong 266061 Financial Mathematics, Economics JR
Qihe Zeng Shenyang, Liaoning 110000 Economics SO
Yue Zheng Fuzhou, Fijian 350003 Undecided FR
Republic of Korea
Bo Ram Lee Seoul Economics JR
Heui Min Lee Hanam-si, Gyeonggi-do 465-140 Undecided FR
Romania
Andrei Liviu Papancea Sfantu Gheorghe 520032 Computer Science SR
Singapore
Xiameng Lin Singapore 649411 Undecided SO
Switzerland
Armor Rose Nolwenn Wisler 8807 Freienbach International Relations SO
Vietnam
Minh Quang Do Hanoi Economics SR
Hai Son Le Hanoi Undecided FR
Anh Thi Van Nguyen Hanoi Undecided FR
Anh Quoc Phan Hanoi Undecided SO
Giang Ngoc Huong Tran Ho Chi Minh City Undecided SO