Dean's List Spring Term 2013 - By ZIP Code

July 03, 2013

Knox College has released the Dean's List of distinguished students for the 2013 Spring Term. To be named to the Dean's List, a student must have earned at least 2.5 credits in the term, with a grade point average of 3.6 or better (on a 4.0 scale).

Notes:

  • This page is sorted by ZIP code within states for the convenience of members of the news media. A separate page is sorted alphabetically by last name within states.
  • Class: Year in school abbreviations are FR=First Year; SO=Sophomore; JR=Junior; SR=Senior, as of the end of Spring Term.
  • Major: Double majors are indicated where declared. Students generally declare majors at the start of the junior year; almost all first-year students and most sophomores are listed as "Undecided."
  • Students from outside the U.S. are listed at the end of the page.

State/ZIP code Name City Major Class
Alabama
36532 Grace Evelyn Theisen Fairhope Educational Studies JR
Arizona
85013 Aleksandra Elizabeth Schriber Phoenix Biochemistry JR
85020 Rozina Kidari Phoenix Creative Writing, Integrated International Studies SR
85035 Alejandro Varela Phoenix Educational Studies SR
85260 Miranda Beatrix Loeber Scottsdale Theatre SR
85296 Mia Sara Savard Gilbert Psychology, Educational Studies SR
85340 Sophia Elizabeth Utpadel Litchfield Park Undecided FR
85750 Andrew Leslie Whitehill Tucson Political Science JR
California
90706 Weipeng Shen Bellflower Undecided FR
91344 Monique Marie Noto Granada Hills Educational Studies SR
94010 Marie Chiara Vicedo Macario Burlingame Creative Writing SO
94025 Kylie Elizabeth Swall Menlo Park Spanish SR
94122 Kyle Raymond Walenga San Francisco Environmental Studies, Spanish SR
94134 Donald Nzoutchoum Tchopya San Francisco French SR
94303 Franzesca Mary Mayer Palo Alto Theatre SR
94552 Jessica Rose Luebker Castro Valley Creative Writing JR
94586 Emily Rose Madden Sunol Undecided SO
94708 Alyssa Marie Gill Berkeley Theatre JR
Colorado
80016 Emily Alice Lobenstein Centennial History JR
80023 Jordan Nichole Newsom Broomfield English Literature SR
80027 Nicolette Marie Laird Louisville Undecided SO
80112 Payton Mayer Rose Centennial Undecided JR
80134 Annastasia Kehaunani Clifford Parker Undecided SO
80210 Alanna Marie Toomey Denver Undecided SO
80233 Hannah Noelle Tochtrop Northglenn Philosophy SR
80247 David Irving Jones Denver Anthropology & Sociology SR
80301 Cole Aidan Atcheson Boulder English Literature SR
80301 Kiannah Brielle Sepeda-Miller Boulder Undecided FR
80302 Carly Madison Taylor Boulder Undecided SO
80401 Nicholas Samuel Moran Golden Neuroscience SR
80401 Laura Marie Myers Golden Creative Writing JR
80521 Sofia Angelene Drummond-Moore Fort Collins Creative Writing SO
80909 Christopher Michael Poore Colorado Springs English Literature SR
80921 Julie Claire Wertheimer Colorado Springs Psychology SO
81101 Christina Loree Colman Alamosa Anthropology & Sociology, German SR
81212 Jesse Allan Sindler Canon City Anthropology & Sociology SR
81321 Kyle Allen Baacke Cortez Undecided FR
81428 Amelia Jameson Wisehart Paonia Undecided SO
Connecticut
06119 Andrew Whitman Stocker West Hartford History SR
06437 Caleb Shao-Ning Fridell Guilford Undecided SO
District of Columbia
20015 Li Ann Rose Lozada Marco Washington Asian Studies SR
Florida
32934 Kyle Johntz Connor Melbourne Undecided FR
33432 Joseph Zachary Rogers Boca Raton English Literature, Educational Studies SR
Illinois
60004 Samuel Wesley Hart Arlington Heights Undecided SO
60004 Anna Karwowska Arlington Heights English Literature JR
60005 Florina Corpodean Arlington Heights Undecided SO
60005 Grant Peter Lowe Arlington Heights Educational Studies, Creative Writing SR
60010 Shelly S. Bhanot Barrington Hills Chemistry JR
60012 Emily Marie Diklich Crystal Lake Educational Studies, Mathematics SR
60013 Joshua Robert Brownell Cary Biology SR
60015 Maia Lee Brodsky Riverwoods Integrated International Studies JR
60016 Elian Melissa Mercado Des Plaines History JR
60016 Sudeep Poludasu Des Plaines Biology SR
60016 Brandi Todd Pudlo Des Plaines Undecided SO
60016 Caitlin Ann Rochau Des Plaines Undecided SO
60026 Linda Eunha Kim Glenview Creative Writing JR
60030 Jackson Russell White Grayslake Educational Studies, Political Science SR
60035 Ron Efraim Schrag Highland Park Educational Studies SR
60044 Honor Genevieve Beeler Lake Bluff Studio Art, Educational Studies SR
60044 Elizabeth Therese Lerum Lake Bluff Anthropology & Sociology SR
60045 Haley Anne Beeson Lake Forest Biology JR
60045 Miles James Reid-Anderson Lake Forest History SR
60045 Cody William Sehl Lake Forest Computer Science SO
60045 Marc Anthony Spehlmann Lake Forest Computer Science JR
60046 Laura Gabriela Castanos Lindenhurst Studio Art SR
60047 Chloe Elyse Salk Kildeer Undecided SO
60048 Kelsey Jane Cullum Libertyville Anthropology & Sociology SR
60053 Stephanie Anna Marie Peter Morton Grove Educational Studies, English Literature SR
60060 Moira Rose Byrne Mundelein History SR
60062 Joshua Asher Fishman Northbrook History SR
60062 Nicole Marie Hughes Northbrook Undecided FR
60062 Nicholas John Kontos Northbrook Economics, Biology JR
60062 Karyn Suzanne Kraska Northbrook Psychology JR
60062 Roman Magid Northbrook Undecided SO
60062 Jodi Denise Marver Northbrook Educational Studies SO
60067 Elaine Lea Campbell Palatine Educational Studies, Spanish SR
60067 Amanda Renee Lee Palatine Biology SR
60067 Grace Katherine Neubauer Inverness Undecided SO
60067 Anna Novikova Palatine Political Science SR
60067 Katlin Irene Ohlrich Palatine History SR
60068 Emma Mary Lewis Frey Park Ridge Undecided SO
60068 Michael Emmett O'Connell Park Ridge Educational Studies JR
60068 Philip John Tallman Park Ridge Anthropology & Sociology SR
60073 Manuel Ceja Round Lake Beach Educational Studies JR
60091 Daniel Hong Wilmette Undecided SO
60091 Alexander Averill Nadolna Wilmette Political Science JR
60091 Walter Henderson Palmer Wilmette Economics JR
60093 Stephen James Bora Northfield Educational Studies JR
60101 Ian Daniel Horvath Addison Economics SR
60102 Evan Mehn Balzuweit Algonquin Mathematics, Computer Science JR
60115 Benjamin Tyler King DeKalb Undecided SO
60119 Robyn Lyn Wright Elburn Biology SR
60130 David Christopher Wawzenek Forest Park Educational Studies SR
60131 Natalia Binkowski Franklin Park Spanish SR
60133 Kelli Rae Huebner Hanover Park Neuroscience SR
60134 Thomas John Hintz Geneva Undecided SO
60134 Nicholas Bruce Pernice Geneva Biology, Environmental Studies JR
60137 Jamison Michael Kaczmarek Glen Ellyn Undecided SO
60142 Kathleen Chalas Huntley Computer Science SR
60156 Aimee Elizabeth Neilan Lake In The Hills Educational Studies, Spanish SR
60175 Sruthi Doniparthi Saint Charles Undecided SO
60184 Jennifer Nicole Keilhack Wayne Creative Writing, Educational Studies JR
60188 Lyana Laili Sun Han Chang Carol Stream Modern Languages - French JR
60189 Andrew Michael Marr Wheaton Undecided SO
60192 Nikolaos Theodore Polizos Hoffman Estates Biology JR
60194 Natalie Frances Baldino Schaumburg Philosophy JR
60194 Nicole E. Baldino Schaumburg Creative Writing JR
60202 Hadley Marie Gephart Evanston Gender & Women's Studies JR
60202 Anna Miriam Goldbeck Evanston English Literature SR
60302 Elena Christine Johnson Oak Park Economics SR
60304 Hannah Belle Bloyd-Peshkin Oak Park Educational Studies SR
60304 Elizabeth Jane Reyes Oak Park Undecided FR
60304 Teagan Wenger Yaussy Oak Park Undecided FR
60423 Joshua Donald Kemp Frankfort Undecided SO
60423 Nathan David Kemp Frankfort Undecided SO
60430 Matthew James Barry Homewood International Relations SR
60430 Meagan Lyn Kapes Homewood Educational Studies, Psychology JR
60442 Kailee Eileen Gawlik Manhattan Music, German SR
60451 Ariyana Danielle Smith New Lenox Undecided FR
60451 Kasandara Sorina Sullivan New Lenox Physics SR
60453 Mary Kathryn Murray Oak Lawn Creative Writing SR
60464 Erik Joseph Gustafson Palos Park Physics, Classics-Latin SO
60471 Megan Allison Lee Richton Park Educational Studies SR
60477 John Salvatore Cusimano Tinley Park Music, Biochemistry SR
60478 Melvin Earl Taylor,, Jr. Country Club Hills Educational Studies JR
60481 Cort Townsend Scheel Wilmington Biology JR
60510 Alyssa Michelle Bleidorn Batavia Educational Studies JR
60510 Autumn Rose McGarr Batavia Creative Writing SR
60510 Blair Baumann Peters Batavia Creative Writing SR
60510 Laura Kathryn Thompson Batavia Spanish SR
60514 Peter William Marquardt Clarendon Hills Economics JR
60515 Carli Anna Bogolub Downers Grove Psychology JR
60515 Jenna Nicole Butler Downers Grove Educational Studies, Chemistry JR
60516 Gagan Paul Singh Brar Downers Grove Economics SR
60516 Emily June Tyl Downers Grove Biology SR
60516 Alexander Uzarowicz Downers Grove Political Science SR
60517 Robert James Mueller, III Woodridge Educational Studies JR
60532 Emily Grace Weimer Lisle Environmental Studies SR
60540 Timothy Nicholas Berner Naperville Undecided SO
60540 Abigail Rebecca Kravis Naperville Neuroscience JR
60542 Dana Olivia Robinson North Aurora Biology, Environmental Studies SR
60543 Bradley Wayne Musselman Oswego Undecided FR
60543 Coltan Gable Parker Oswego Undecided FR
60543 Michael Joseph Supej Oswego Chemistry, Mathematics JR
60546 Victoria Agnieszka Klimaj North Riverside Self-Designed Major SR
60558 Amanda Mary Goslawski Western Springs Neuroscience SR
60558 Max Robert Potthoff Western Springs Environmental Studies, Creative Writing SR
60559 Ivan Daniel Keta Westmont Creative Writing SR
60563 Laura Rose Ernst Naperville Environmental Studies JR
60563 Madeline Nicole Troy Naperville Anthropology & Sociology, Integrated International Studies JR
60564 Brynne Gabrielle Downum Naperville Psychology SR
60564 Rachel Elizabeth Janis Naperville Undecided FR
60608 Crystal Monique Adams Chicago Educational Studies SR
60608 Alma Leticia Jimenez Chicago Psychology JR
60616 Lilliana Saenz Chicago Educational Studies SR
60621 Kathryn Armenta Todd Chicago Spanish SO
60622 Gavin Andrew Crowell Chicago Undecided SO
60622 Marcus James McGee Chicago International Relations SR
60625 Hannah Elizabeth Basil Chicago Economics SR
60625 Samantha Rae Lizak Chicago Educational Studies SO
60625 Firas Basim Suqi Chicago Anthropology & Sociology SR
60628 Sean Derico Hopkins Chicago Educational Studies JR
60630 Mary Elizabeth Brennan Chicago Computer Science SR
60631 Bridget Anne Golembiewski Chicago Classics-Latin, History JR
60639 Iliana Cristaline Molina Chicago Educational Studies JR
60640 Kyla Kathryn Tully Chicago Self-Designed Major SR
60641 Alison Hardie Gaines Chicago Music, Creative Writing SR
60643 Emma Ford Dryjanski Chicago Educational Studies JR
60646 Colin Coutts Chicago Studio Art, Art History JR
60651 Donavan Rosa Chicago Anthropology & Sociology JR
60656 Jade Elise Ivy Chicago Asian Studies, Creative Writing JR
60656 Alexander James Pappas Chicago Social Science Education, Educational Studies SR
60659 Shannon Marie Henry Chicago Undecided SO
60712 Samantha Irene Maffeo Lincolnwood English Literature SR
60712 Laura Irene Umland Lincolnwood English Literature, Gender & Women's Studies SR
60901 Marta Keeley Gulyash Kankakee Music, History SR
60901 Emily Elizabeth Themer Kankakee Educational Studies JR
60929 Timothy Joseph O'Neal Cullom Neuroscience, Biochemistry JR
60954 Nikko Rudy Juarez Momence Biology SR
61081 Jeremy Robert Edison Sterling Mathematics JR
61107 Juanpablo Ramirez Rockford International Relations SO
61114 Yibin Zhang Rockford Undecided JR
61231 Jordan Wade Willits Aledo Educational Studies JR
61265 Paul Garrett Mills Moline Educational Studies JR
61350 Gabriella Grace Crivilare Ottawa Undecided SO
61401 Amanda Linde Cervantez Galesburg Educational Studies SR
61401 Jessica Morgan Dailey Galesburg Educational Studies SR
61401 Bethany Anne Dean Galesburg Psychology JR
61401 Kelly JoAnne Fleming Galesburg Educational Studies SR
61401 Reginald Ray Gibson Galesburg Environmental Studies JR
61401 Chanda Danielle Harrell Galesburg Economics JR
61401 Emily Marie Hastings Galesburg Undecided SO
61401 Sterling Prescott Kowalski Galesburg Psychology SR
61401 Matthew Robert Swank Galesburg Computer Science SR
61430 Nathan Philip Chadderdon East Galesburg Computer Science SO
61448 Kaitlin Elizabeth Hutchcroft Knoxville Educational Studies-Content Area, Spanish SO
61455 Amanda Jane Axley Macomb Music, English Literature SR
61488 Timothy James Worrell Wataga Political Science SR
61489 Elizabeth Anne King Williamsfield Computer Science SR
61520 Weston Paul Chenoweth Canton Economics JR
61559 Katie Lynn Goodin Princeville Integrated International Studies SR
61569 Teagan Elizabeth Eastman Trivoli Educational Studies, History JR
61611 James Gerald Fenner East Peoria Economics JR
61614 Raleigh Elena DeRose Peoria American Studies SR
61615 Rachael Kathleen Morrissey Peoria Undecided SO
61701 Erin Kathryn Smith Bloomington Educational Studies, Music JR
61704 Stephen Patrick Spence Bloomington Political Science SR
61761 Kevin Lee Helenthal Normal Biology SR
61801 Sophia Irene Spooner Urbana Undecided FR
61821 Celinda Kimberly Davis Champaign History SO
61821 Mary Elizabeth Warner Champaign Environmental Studies SR
61832 Brittany Marie Meeker Danville Undecided JR
61859 Nathan Friedrich Sanden Johlas Ogden Mathematics, Theatre SR
61866 Emily Grace Passarelli Rantoul Theatre, Environmental Studies SO
61920 Karen Christine Armstrong Charleston Creative Writing, History SR
62002 Clare Elizabeth Vaughn Alton Undecided SO
62092 Justin Edward Steele White Hall Chemistry, Physics SR
62258 Michael B. Graf Mascoutah Computer Science SO
62260 Charlotte Rose Young Millstadt Political Science SR
62269 Allister Kelly Byrd O'Fallon International Relations SR
62269 Nathaniel Robert Wilson O'Fallon Biology SR
62568 Sarah Joan Zagotta Taylorville History SR
62650 Piper Alexandra Renard Jones Jacksonville Classics SR
62650 Ryan Milo Paulus Jacksonville Anthropology & Sociology SR
62675 Jordan Alexandria Durrett Petersburg Environmental Studies SR
62704 Sebastian Luke Rouanet Springfield Political Science SR
62902 Sienna Rae Cittadino Carbondale History SR
Indiana
46033 William Alexander James Beeson Carmel Asian Studies SR
46135 Kathleen Amanda Babington Greencastle Anthropology & Sociology SR
46220 Natalie Ann Donahue Indianapolis Undecided FR
47408 Samantha Michelle Paul Bloomington Creative Writing, Spanish JR
Iowa
50112 John William Patrick Budding Grinnell Philosophy SR
50265 Anna Katherine Kraemer West Des Moines Neuroscience SR
51546 Emily Catherine Nield Logan Creative Writing SR
52245 Laurel Ann Tippe Iowa City Music, Educational Studies-Content Area SR
52314 Anthony Edwin Deibner Hanson Mount Vernon Studio Art SR
52314 Nicholas John Liberko Mount Vernon Undecided FR
52314 Matthew Ray Lichty Mount Vernon Undecided JR
52314 Benjamin David Wasil Lyon Mount Vernon Computer Science SO
52556 Bethany Jean Larson Fairfield Asian Studies JR
52803 Rebecca Jean Hixon Davenport Undecided SO
Kansas
66062 Erin Gail Daugherty Olathe Creative Writing, Spanish SR
66221 Colleen Elizabeth Boyd Overland Park Creative Writing SR
66606 Martina Pezzino Topeka Music, Educational Studies-Content Area JR
Kentucky
40207 Alyssa Ruth Soren Louisville Psychology SR
40513 Tessa Maria Cavagnero Lexington Classics SR
Maine
04047 Noah Enoch Gleason-Hart Parsonsfield International Relations JR
Maryland
20735 Jmaw Bryant Moses Clinton Theatre JR
20850 Olivia Taya Keji Wondu Rockville Undecided JR
21046 Louisa Offei Darko Columbia Undecided FR
21401 Evan Charles Lewitus Annapolis Self-Designed Major SR
Massachusetts
01810 Hatim Mustafa Mustaly Andover Neuroscience SR
01960 Nora C. McGinn Peabody Environmental Studies, American Studies SR
02138 Sophia Dunn Croll Cambridge Undecided SO
Michigan
48008 Caitlin Marie Hemby Birmingham Undecided FR
48017 Lissa Marie Mann Clawson Undecided SO
48103 Rebekah Leah Lauer Ann Arbor Gender & Women's Studies, Spanish JR
49418 Nicole Elizabeth Acton Grandville Creative Writing FR
49684 Kelly Lynn Clare Traverse City Creative Writing FR
49938 Bruce Halolye Kovanen Ironwood Psychology JR
Minnesota
55025 Rebecca Jo Harwell Forest Lake Undecided SO
55057 Ruth Marie Amerman Northfield Philosophy SR
55057 Carly Lindamood Oto Northfield Educational Studies SR
55104 Stephanie Renae Fore Saint Paul Anthropology & Sociology SR
55104 Harper Lahr Garvey Saint Paul Undecided SO
55125 Clarissa Dianne Odin Woodbury Undecided JR
55305 John Francis Foster-Bolton Minnetonka Political Science SO
55345 Moira Alison Lenox Minnetonka History SR
55410 Luke Norman Albrecht Minneapolis International Relations JR
55417 Gretchen Elizabeth Walljasper Minneapolis Biology SR
55419 Lillian Darlene Bailey Minneapolis Educational Studies SR
55419 Adriana Maria Surmak Minneapolis Modern Languages - French, Educational Studies-Content Area SR
55422 Rachael Hannah Koene Golden Valley Biology JR
55434 Carolyn Agnes Dussault Blaine Undecided FR
55805 Anya Naegelin White Duluth Political Science SR
55906 Ariella Rachel Bailey Rochester English Literature SR
55987 Emily Marie Antoff Winona Theatre JR
Missouri
63005 Elizabeth Karina Drake Chesterfield English Literature SR
63017 Eric George Denson Chesterfield Educational Studies SR
63031 Adrienne Rosemarie Ernst Florissant Biology, Environmental Studies SO
63033 Megan Elizabeth Beney Florissant Anthropology & Sociology, Music SR
63043 Kelsey Leigh Roberg Witzling Maryland Heights Self-Designed Major JR
63105 Grace Eliza Davis Saint Louis Educational Studies, Creative Writing SR
63105 Chelsea Elisabeth Embree Clayton Creative Writing SR
63108 Michael Laurence Schroeder Saint Louis Chemistry SR
63109 Chloe Nicole Luetkemeyer Saint Louis Theatre SR
63114 Samantha Irene Auch Saint Louis Theatre SO
63114 Tina Eileen Shuey Saint John Educational Studies, Social Science Education SR
63119 Charles Sheridan Harned Webster Groves Undecided SO
63119 Hannah Marie Steele Webster Groves Psychology SO
63122 Allison Rose Fry Saint Louis Gender & Women's Studies JR
63135 Laura Catherine Knight Saint Louis Educational Studies JR
63368 Will Andrew Grumke Dardenne Prairie Educational Studies SR
63368 Amber Nicole Hogan O'Fallon Anthropology & Sociology, Biology SR
65203 Andrea Rose Dolezal Columbia Art History SR
65203 Shaun Marie Kelly Columbia Asian Studies SR
65542 Jennifer Lynn Kaufman Licking Philosophy SR
Montana
59701 Rebecca Coughlin Gonshak Butte Creative Writing JR
Nebraska
68105 Benjamin Joseph Kammerer Omaha Music SR
68135 Anna Avery Meier Omaha International Relations, Modern Languages - German SR
68516 Lindsey Marie Morgan Lincoln Undecided FR
68763 Laura Elise Lueninghoener Oneill Undecided SO
New Hampshire
03833 Claire Anna Garand Kensington Undecided JR
New Jersey
07079 James Rosenstein-Hopkins South Orange Anthropology & Sociology SR
08873 Saskia Vera Heller-Pellnat Somerset Creative Writing SR
New Mexico
87048 Brynn Bridget Cole Corrales History JR
87113 Ian Spencer Horne Albuquerque Undecided SO
87508 Jaco Imani Foster Santa Fe Music SO
87508 Jake Dylan Hawrylak Santa Fe Music SR
New York
10128 Mollie Hannah Phillips New York Creative Writing SR
10520 Michelle Sarah Secunda Croton On Hudson Undecided FR
11215 Joy Schneider Westerman Brooklyn Gender & Women's Studies JR
11218 Allison Rose Lewis Brooklyn Studio Art JR
11377 Gabrielle Marovavy Rajerison Woodside English Literature, Gender & Women's Studies SR
Ohio
43612 Katherine Elizabeth Miller Toledo International Relations, French SR
43612 Martha Jane Miller Toledo Undecided FR
44121 Lianna Gabrielle Davis Cleveland Heights Undecided SO
44122 Allison Dora Diamond Beachwood Theatre SR
44481 Elizabeth Rose Woodyard Warren International Relations SR
44833 Joshua Richard Tatro Galion Anthropology & Sociology SR
45242 Anna Elizabeth Lemen Cincinnati Educational Studies, Psychology JR
Oklahoma
73521 Stephanie Elizabeth Holley Altus Undecided FR
74075 Abraham James Eastman Stillwater Psychology SR
Oregon
97035 Quiana Rexana Klossner Lake Oswego Neuroscience SR
97035 Madison Grace Mondeaux Lake Oswego Creative Writing JR
97068 Miranda Eve James West Linn Undecided FR
97101 Mary Elizabeth DiPrete Amity Philosophy, English Literature JR
97203 Jenifer Rene Becker Portland History JR
97206 Marina Douglas Capizzi Portland Theatre SR
97212 Rosalie Griffin Fordham Portland Creative Writing, Asian Studies SR
97212 Molly M. Olson Portland Studio Art JR
97218 James Leo Lichtenstein Portland Biology SR
South Dakota
57069 Nicholas Riley Britten Vermillion Undecided SO
Tennessee
37803 Douglas William Hulsether Maryville Undecided SO
Texas
77055 Samantha Jane Butler Houston Creative Writing SR
77070 Emily Antonia Harvey Houston Theatre SR
77479 Kathleen Grace Gullion Sugar Land Psychology, Theatre JR
77584 Emma Lynne Steiner Pearland Undecided FR
78736 Christopher Eugene Watson Austin Computer Science, Classics-Latin SR
Utah
84124 Hali Miriam Engelman Salt Lake City Music SR
Virginia
22205 Paul Trueman Kenney Arlington Theatre JR
24401 Victor O'Connell Schultz Staunton Undecided JR
Washington
98014 Elizabeth Theona Ish Carnation Undecided JR
98070 Connor Robert Schmidt Vashon Island Creative Writing JR
98296 Zoe Amalia Marzluff Snohomish International Relations SR
98335 Camille Jean Brown Gig Harbor English Literature JR
98406 Eli Nathaniel Mulhausen Tacoma Environmental Studies SR
98685 Carly Rose Berinstein Vancouver Undecided SO
Wisconsin
53005 Amelia Goranson Brookfield Psychology SR
53015 Michael W. Belitz Cleveland Environmental Studies, Biology SR
53092 Madeline Rose Mandel Mequon English Literature SR
53118 Jordyn Rose Stewart Dousman Theatre SR
53183 Oakton Anthony Reynolds Wales Theatre SO
53207 Sean Robert Nolan Milwaukee English Literature SR
53211 Joseph A. Knutson Shorewood Psychology JR
53217 Berhane Tendai Cole Glendale Self-Designed Major, Studio Art SR
53562 Eva Stoffel Marley Middleton Anthropology & Sociology SR
53705 Tyler Rose Oakey Madison History SR
53711 Areanna Marie Egleston Madison Creative Writing, Spanish SR
53711 Rachel Caroline Fisher Madison Creative Writing SR
53711 Maya Elizabeth Webne-Behrman Madison Undecided FR
53715 Miracle MingLu Wang Madison History SO
54234 Hannah Marie Mickelson Sister Bay Educational Studies SR
54476 Jessica Lynn Brode Weston History, Art History SR
54601 Morgan Leigh Barton La Crosse Undecided SO
Outside the United States
Country Name Hometown Major Class
Brazil
Livia Castello Branco Mexias Petropolis, R.J. English Literature SO
Cambodia
Kyle Juliene Matocinos Cruz Phnom-Penh Integrated International Studies SR
Ghana
Jonathan Gyatekuma Vardon Accra Music JR
India
Tanvi Madhusudanan Chennai, Tamil Nadu Psychology, International Relations SR
Pragyaditya Chandra Mukerjee Kolkata Economics SO
Japan
Mina Kemmisaki Tokyo Undecided JR
Sakiko Nomura Kariya-shi, Aichi Undecided FR
Riho Orito Ichiharashi, Chibaken Undecided SO
Shimon Watanabe Fukui-shi, Fukui Anthropology & Sociology SR
Malaysia
Amanda Ai Min Shiew Petaling Jaya English Literature JR
Nepal
Tanika Pradhan Tilganga, Kathmandu Undecided FR
Prajwal Man Tuladhar Kathmandu Economics JR
Aakash Nath Upraity Kathmandu Undecided JR
Nigeria
Oluwagbemiga Abiodun Ojo Lokoja, Kogi Chemistry, Biochemistry JR
Oman
Kritravin Wirasamban Muscat P.C. Integrated International Studies SR
People's Republic of China
Minda Chen Chengdu, Sichuan Undecided SO
Cheng Cheng Chengdu, Sichuan Chemistry, Biology SR
Qijiao Fan Xi'an, Shaanxi Economics SR
Weizhi Feng Xi'an Economics JR
Huaqing Gao Jinan, Shandong Undecided FR
Deyu Han Daqing City Undecided FR
Nade Kang Xiamen, Fujian Economics JR
Xiameng Lin Zhangzhou, Fujian Undecided SO
Yun Lin Shanghai Anthropology & Sociology, Economics JR
Fangzhou Liu Chengdu, Sichuan Undecided SO
Meiya Ren Beijing Undecided SR
Mutian Tang Chengdu, SiChuan Physics SO
Su Yan Beijing Mathematics JR
Weiyi Yu Qingdao, Shandong Financial Mathematics, Economics JR
Qihe Zeng Shenyang, Liaoning Economics JR
Yue Zheng Fuzhou, Fijian Undecided FR
Republic of Korea
Bo Ram Lee Seoul Economics SR
Heui Min Lee Hanam-si, Gyeonggi-do Undecided FR
Romania
Andrei Liviu Papancea Sfantu Gheorghe Computer Science SR
Switzerland
Armor Rose Nolwenn Wisler Freienbach International Relations SO
Taiwan
Bradley Chou Hsinchu Undecided SO
Thailand
Amal Dua Vadhana, Bangkok Undecided JR
Vietnam
Hai Son Le Hanoi Undecided FR
Giang Ngoc Huong Tran Ho Chi Minh City Undecided SO